5 czerwiec 2023

Zachodniopomorskie/ Statek wycieczkowy, który ugrzązł na mieliźnie, odzyskał sterowność; wcześniej ewakuowano pasażerów

Victoria I odzyskała pływalność i sterowność - poinformowała w poniedziałek na Twitterze Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa. Statek wycieczkowy ugrzązł na mieliźnie na Zalewie Kamieńskim (Zachodniopomorskie); konieczna była ewakuacja pasażerów.
REKLAMA

Statek wycieczkowy Victoria I ugrzązł w poniedziałek na mieliźnie na Zatoce Wrzosowskiej, w północnej części Zalewu Kamieńskiego niedaleko Dziwnowa.

Jak podała Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR), statek miał awarię układu sterowania. Konieczna była ewakuacja 103 osób. Nikt nie został poszkodowany.

W akcji uczestniczyły jednostki SAR Dziwnów, straży pożarnej, WOPR i kapitanatu portu Dziwnów. SAR przekazała, że wszyscy pasażerowie "cali i zdrowi" znaleźli się na lądzie, a statek odzyskał pływalność i sterowność, jak podano - "o własnych siłach" powrócił do portu.(PAP)

emb/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Ustka
13.1°C
wschód słońca: 06:46
zachód słońca: 18:40
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ustce