22 grudzień 2022

PKP Intercity i PKP Informatyka podpisały umowy na nowy system sprzedaży i rezerwacji biletów

zdjęcie: PKP Intercity i PKP Informatyka podpisały umowy na nowy system sprzedaży i rezerwacji biletów / fot. PAP
fot. PAP
PKP Intercity i PKP Informatyka podpisały w czwartek trzy umowy dot. opracowania i wdrożenia w latach 2023-2024 nowego systemu sprzedaży biletów o łącznej wartości 143 mln zł. Planowane rozwiązania obejmują m.in. możliwość graficznej rezerwacji miejsc we wszystkich składach przewoźnika.
REKLAMA

Jak przekazali przedstawiciele spółek PKP Intercity i PKP Informatyka, podpisane w czwartek umowy na Centralny System Sprzedaży PKP Intercity mają na celu całościową reformę systemu sprzedaży biletów przewoźnika, w tym w kasach i biletomatach oraz w internecie.

Prezes zarządu PKP Krzysztof Mamiński podkreślił na konferencji prasowej, że spółka PKP Intercity precyzyjnie określiła swoje wymagania wobec nowego systemu, które PKP Informatyka ma spełnić. Dodał, że poszczególne elementy zostaną zrealizowane w latach 2023-2024. Wyraził przekonanie, że nowe systemy "w pewnych elementach będą ustanawiać europejskie i światowe standardy".

Łączna wartość brutto trzech podpisanych w czwartek umów pomiędzy PKP Intercity a PKP Informatyka wynosi 143 mln zł.

Jak stwierdził członek zarządu PKP Intercity Tomasz Gontarz, wymianie ulegnie cały system sprzedaży biletów - zarówno w kasach i biletomatach, jak i w kanałach sprzedaży zdalnej, w tym także w systemie sprzedaży internetowej e-IC.

W opinii Gontarza nowy system sprzedaży pozwoli na lepszą integrację z zagranicznymi przewoźnikami kolejowymi, poprawi wydajność oraz umożliwi wprowadzanie nowych, oczekiwanych przez pasażerów funkcjonalności. Wymienił przy tym "graficzną rezerwację miejsc w każdym naszym składzie, nie tylko w elektrycznych zespołach trakcyjnych".

Jak ocenił członek zarządu PKP Intercity, zmiany przyczynią się do zwiększenia konkurencyjności spółki w porównaniu z innymi przewoźnikami kolejowymi, autobusowymi i lotniczymi.

"W połowie listopada chwaliliśmy się, tym, że przewieźliśmy 50-milionowego pasażera w tym roku; dzisiaj zbliżamy się do liczby blisko 60-milionów przewiezionych pasażerów - jest to najlepszy wynik frekwencyjny w 20-letniej historii spółki PKP Intercity" – dodał Gontarz. (PAP)

ra/ mk/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Ustka
13.1°C
wschód słońca: 06:46
zachód słońca: 18:40
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ustce