30 maj 2023

Nie żyje dwulatek potrącony autem przez babcię

zdjęcie: Nie żyje dwulatek potrącony autem przez babcię / fot. PAP
fot. PAP
Trwa wyjaśnianie okoliczności potrącenia przez babcię dwulatka, do którego doszło we wtorek przed południem na jednej z prywatnych posesji w Ząbinowicach w powiecie bytowskim. Chłopczyk zmarł w szpitalu.
REKLAMA

Jak przekazał PAP oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie, st. sierż. Dawid Łaszcz, służby otrzymały zgłoszenie o wypadku ok. godz. 11.

"Policjanci, którzy przybyli na miejsce, wstępnie ustalili, że na prywatnej posesji 51-letnia kobieta najechała pojazdem audi na swojego 2-letniego wnuka. Kobieta była trzeźwa. Służby ratunkowe na miejscu przywróciły czynności życiowe chłopcu. Dwulatek został przetransportowany śmigłowcem do szpitala, w którym niestety zmarł" – powiedział.

"Na miejscu śledczy pod nadzorem prokuratury zabezpieczyli pojazd i wszystkie ślady. Trwa ustalanie okoliczności tego wypadku" – dodał st. sierż. Dawid Łaszcz.

Radio RMF FM podało we wtorek po południu, że postępowanie prokuratury prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. (PAP)

autor: Dariusz Sokolnik

dsok/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Ustka
12.6°C
wschód słońca: 06:54
zachód słońca: 18:30
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ustce