5 czerwiec 2023

Śląskie/ Motocyklista zatrzymany po pościgu; w czasie ucieczki uderzył w radiowóz

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali w miniony weekend po pościgu motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie ucieczki wyrzucił woreczki z narkotykami i uderzył w radiowóz. Pościg zakończył się, kiedy policjanci zajechali mu drogę. Mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów.
REKLAMA

Jak przekazała w poniedziałek jastrzębska komenda, w piątek około 23 podczas patrolu ul. Podhalańskiej policyjni wywiadowcy zauważyli motocyklistę, który na skrzyżowaniu nie włączył kierunkowskazu. Przypuszczali, że może to być kierowca, który ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej.

"Kierujący jednośladem zignorował mundurowych i gwałtownie przyspieszył. Motocyklista nie zwracał uwagi na sygnały świetlne i dźwiękowe, a uciekając, popełnił szereg wykroczeń. W trakcie ucieczki wyrzucił też woreczki z białą substancją i uderzył w radiowóz. Policjanci zajechali drogę motocykliście, kończąc jego szaleńczą jazdę" - relacjonowali policjanci.

Po zatrzymaniu kierowcy potwierdziło się, że 40-latek ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za jego zlekceważenie, posiadanie narkotyków i niezatrzymanie się do kontroli grozi mu kilka lat więzienia, kolejny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Mężczyzna odpowie też za wykroczenia, które popełnił podczas ucieczki.(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

kon/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Ustka
14.2°C
wschód słońca: 06:46
zachód słońca: 18:40
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ustce