Irka Zapolska Quartet | Immortal Onion

miejsce:
Zagroda Inicjatyw Twórczych, Swołowo, Swołowo 5
bilety:

Swołowo Summer Jazz Festival to zupełnie nowa marka w Swołowie - stolicy Krainy w Kratę. Zapraszamy na JAZZ w otoczeniu natury, łąk i zachodzącego sierpniowego słońca. Przed nami trzy wyjątkowe dni w towarzystwie topowych polskich wykonawców jazzowych oraz tych debiutujących.

Piątek | 9 sierpnia

Irka Zapolska Quartet

Irka Zapolska Quartet jest próbą połączenia współczesnej, otwartej wizji jazzu instrumentalnego z mainstreamowym podejściem do wokalistyki jazzowej. Autorski materiał zespołu to żywiołowe połączenie swobodnej improwizacji ze ściśle zapisanymi kompozycjami. Członkowie zespołu są absolwentami Akademii Muzycznych w Gdańsku, Krakowie i Katowicach. Muzycy kwartetu są laureatami wielu konkursów i festiwali jazzowych w kraju i za granicą. W 2019 roku zespół otrzymał Grand Prix Ladies" Jazz Festival w Gdyni, a w konkursie na Indywidualność Jazzową 57. edycji festiwalu Jazz nad Odrą uzyskał nagrodę specjalną dla Irki Zapolskiej oraz II miejsce dla zespołu Irka Zapolska Quartet. Kwartet występuje w składzie: Irka Zapolska (wokal), Franciszek Raczkowski (fortepian), Filip Arasimowicz (kontrabas) oraz Maksymilian Kreft (perkusja).

20:00 Immortal Onion

Trio powstało wiosną 2016 roku. Inspiracją dla powstania zespołu byli artyści tacy jak: Esbjörn Svensson, Hiromi Uehara, czy Tigran Hamasyan. Sklasyfikowanie muzyki Immortal Onion okazuje się niemałym wyzwaniem, gdyż muzycy zespołu w swojej twórczości nie boją się nawiązywać do wielu gatunków. W ich utworach słychać wpływy m.in. jazzu, muzyki filmowej, minimalizmu, fusion, muzyki elektronicznej, a nawet progresywnego metalu. Mimo tak dużej rozbieżności stylistyk, w których się obracają udało im się stworzyć własny rozpoznawalny język. Swoje charakterystyczne brzmienie zawdzięczają umiejętnemu łączeniu energicznych i skomplikowanych rytmicznie fragmentów z minimalistycznymi, transowymi motywami i lirycznymi tematami.

Bilety na wydarzenie dostępne w serwisie kupbilecik.pl:

Piątek | 9 sierpnia - 50 zł (normalny) / 40 zł (ulgowy*)

Sobota | 10 sierpnia - 100 zł (normalny) / 90 zł (ulgowy*)

Niedziela | 11 sierpnia - 100 zł (normalny) / 90 zł (ulgowy*)

*bilet ulgowy obowiązuje do 18 roku życia za okazaniem dokumentu potwierdzającego. Dzieci do lat 6, pod opieką rodziców - wstęp bezpłatny.

Organizator: Gmina Redzikowo, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Redzikowo, Stowarzyszenie KOLEKTYW, Zagroda Inicjatyw Twórczych w Swołowie.

Dofinansowano ze środków Województwa Pomorskiego.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Swołowo Summer Jazz Festival
artyści:
Irka Zapolska Quartet, Immortal Onion, Leszek Możdżer, katya, Mateusz Bliskowski Trio i inni
Swołowo Summer Jazz Festival to zupełnie nowa marka w Swołowie - stolicy Krainy w Kratę. Zapraszamy na Jazz w otoczeniu natury, łąk i zachodzącego sierpniowego słońca. Przed nami trzy wyjątkowe dni w towarzystwie topowych polskich wykonawców jazzowych oraz tych debiutujących. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
Koronawirus
pomorskie