patronat medialny

Blisko półtora tysiąca młodych zawodników rywalizowało w zawodach z cyklu Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie. Medale wręczali wielcy mistrzowie!

fot. Arkadiusz Modliński
Dzieci, którym dzisiaj mocno kibicowałem, rywalizowały w różnych konkurencjach, starając się wywalczyć bilet do Torunia, gdzie odbędą się finały cyklu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”– mówi brązowy medalista olimpijski Patryk Dobek. – Przyglądając się tej walce odnoszę wrażenie, że być może kogoś z nich w przyszłości zobaczymy w rywalizacji na arenach międzynarodowych – dodaje jeden z gości specjalnych programu, którego eliminacje zgromadziły blisko półtora tysiąca dzieci w Karpaczu, w Kielcach i w Gorzowie Wielkopolskim.
W ramach „Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich 2023” odbędzie się łącznie szesnaście eliminacji wojewódzkich – rozegrane zostały już zawody w Warszawie, Szczecinie, Krakowie, Olsztynie, Bydgoszczy, Rudzie Śląskiej, Łodzi, Słupsku, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach i Karpaczu. Pozostały do rozegrania jeszcze zawody w Lublinie (6.06, Lubelskie), Stalowej Woli (6.06, Podkarpackie), Białymstoku (6.06, Podlaskie) i Opolu (15.06, Opolskie). W trakcie zawodów eliminacyjnych tworzone są reprezentacje województw, które już 1 września wystąpią w Toruniu w zawodach finałowych.

To super inicjatywa, dzieci w tak młodym wieku mogą się przekonać, jak fajna jest lekkoatletyka, jak potrafi być wszechstronna, jak wiele konkurencji można uprawiać – mówi nasz młociarka Katarzyna Furmanek, która była jedną z gwiazd zwodów w Kielcach.
Dzięki temu cyklowi można odkryć wschodzące talenty, być może nawet nasze nadzieje olimpijskie. To świetny wstęp do trenowania i zostania z naszym sportem na dłużej – dodaje zawodniczka.

Obok niej z młodzieżą w Kielcach spotkały się jeszcze Ewa Różańska i Karolina Mołdawska


W Karpaczu w zawodach eliminacyjnych wzięło udział ponad 350 zawodników, z kolei w Gorzowie Wielkopolskim ponad 500. Z młodymi lekkoatletami spotkali się m.in. Patryk Dobek, Łukasz Krawczyk czy Justyna Kasprzycka-Pyra.

To bardzo fajne zawody, cieszę się że dzieciaki startują i przy okazji bardzo dobrze się bawią, być może mamy tutaj dzisiaj w Karpaczu kilku przyszłych olimpijczyków – mówi Łukasz Krawczyk.
Jako zawodnik bardzo lubię ten nowy i pięknie położony obiekt, a że pogoda była lepsza niż przed rokiem, to i mieliśmy w tym roku więcej dzieciaków i wyższy poziom rywalizacji – dodaje.


W trakcie zawodów eliminacyjnych tworzone są reprezentacje województw, które już 1 września wystąpią w Toruniu w zawodach finałowych. Program tegorocznej edycji został rozszerzony o biegi przełajowe, a także cykl zajęć dla młodszych dzieci pod hasłem #ZacznijOdLekkiej. W „Lekkoatletycznych Nadziejach Olimpijskich” biorą udział dzieci w wieku dziesięciu i jedenastu lat. Zawodom każdorazowo towarzyszą „Strefy Młodego Olimpijczyka, gdzie dzieci i młodzież mogą sprawdzić się w wybranych, uproszczonych konkurencjach lekkoatletycznych.

Projekt „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” realizowany jest przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Cykl imprez współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, a projekt wspierają PZU, Fundacja Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych oraz Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Ustka
13.1°C
wschód słońca: 06:46
zachód słońca: 18:40
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ustce