26 maj 2023
patronat medialny

Magnus Carlsen zachwyca w Warszawie – na szachownicy i boisku!

fot. Rafał Oleksiewicz
Norweski arcymistrz szachowy to pięciokrotny mistrz świata w szachach klasycznych, mistrz świata w szachach szybkich i błyskawicznych oraz … wielki fan futbolu. Podczas pobytu w Polsce nie odmówił sobie przyjemności zagrania meczu piłki nożnej. Magnus poprowadził swój zespół szachistów oraz trenerów szachowych do zwycięstwa!
Drużyna Magnusa, w której zagrali m.in. arcymistrzowie Levon Aronian, Maxime Vachier-Lagrave oraz trenerzy szachów pokonała 7-3 zespół organizatorów Superbet Rapid&Blitz 2023 Team. Magnus poprowadził swój zespół do wygranej strzelając 4 bramki i zaliczając 1 asystę.

Prywatnie norweski arcymistrz jest wielkim fanem Realu Madryt, oczywiście kibicuje też swojemu rodakowi Erlingowi Haalandowi, który szturmem wziął angielską Premier League zdobywając tytuł króla strzelców, w swoim pierwszym sezonie w Manchesterze City. Magnus Carlsen oraz 9 światowej sławy szachistów, m.in. Jan Krzysztof Duda, Wesley So czy Levon Aronian biorą udział w turnieju szachów szybkich i błyskawicznych Superbet Rapid&Blitz 2023.

Organizatorem trzech europejskich turniejów (w Polsce, Rumunii i Chorwacji) jest Fundacja Superbet. Jest to z pewnością najsilniej obsadzony turniej szachowy w Polsce w 2023 roku, na którym będzie obecna cała aktualna czołówka światowego rankingu. Turniej rozgrywany w Warszawie odbywa się w ramach cyklu Grand Chess Tour (z łączną pulą nagród 1,4 miliona dolarów). W samej Warszawie w puli do wygrania jest aż 175 tysięcy dolarów, a zwycięzca otrzyma czek na 40 tysięcy dolarów!

O SUPERBET
Grupa Superbet to dynamicznie rosnący, globalny operator zakładów bukmacherskich i gier on-line. Jest 11. najwyżej notowaną firmą gier on-line na świecie i jednym z największych graczy w Europie. Grupa działa na blisko 30 rynkach i zatrudnia ponad 3,5 tysiąca pracowników na całym świecie. Udziałowcem Grupy jest największy na świecie fundusz private equity - amerykański Blackstone. Superbet inwestuje w innowacyjne oraz autorskie rozwiązania technologiczne. Działalność firmy koncentruje się na zakładach sportowych i grach w kanałach on-line oraz retail. Superbet rozwija się organicznie oraz poprzez akwizycje, zarówno w Europie Zachodniej, jak i w regionie CEE. Grupa na świecie działa pod markami Superbet, Napoleon i Lucky Days. Na rynku polskim jest obecna od 2018 roku jako Superbet. Od 2020 roku oferuje zakłady on-line w oparciu o zezwolenie Min. Finansów RP w aplikacji mobilnej na systemy iOS, Android oraz na stronie superbet.pl. Firma jest zdobywcą nagród w plebiscycie NAGRODY BUKMACHERSKIE 2021 i 2022 w kategorii Najlepszy Bukmacher, Najlepsza Aplikacja Mobilna, Najlepszy Marketing i Nagroda Użytkowników. Superbet otrzymał również wyróżnienie jako Najlepszy operator zakładów sportowych w regionie CEE 2022 podczas Central and Eastern European Gaming Awards i nagrodę w kategorii Najlepszy Bukmacher Roku podczas Better Collective “Polskie Nagrody Bukmacherskie” 2022. Został też wyróżniony w 2022 roku przez United Nations Global Compact za podejmowanie działań na rzecz przeciwdziałania korupcji i szarej strefie.